Замовити дзвінок
Онлайн консультант

Детально про податок з оренди квартири

Здача квартири в оренду – в першу чергу юридична угода, яка має свої особливості. Крім безпосередньо самого складання договору потрібно врахувати й інші нюанси. Зокрема той факт, що орендна плата, яку отримує власник житла – це дохід фізичної особи, який обкладається податком.

Під час підписання договору потрібно подати інформацію про факт здачі квартири в податкову службу. Якщо при угоді присутній нотаріус, він може самостійно виступати в якості податкового агента.

Згідно 319 і 320 статтям Цивільного кодексу, власник може розпоряджатися своїм майном на свій розсуд. У тому числі – здавати його в оренду. Це може бути кімната, квартира, господарське приміщення або будь-який інший об'єкт. Формально процедура регулюється договором оренди нерухомого майна. Особливості податкового обкладання оренди регулюються 170 статтею Податкового кодексу.

Можливі зміни

Зараз Кабінет міністрів активно прагне вивести ринок оренди нерухомості з тіні. Тому планується внести зміни в порядок взаємодії власників, орендарів та податкових органів.

Деталі запланованих змін поки що точно невідомі. Відомо тільки те, що новий законопроект торкнеться правил заселення, реєстрації та виселення орендаря в разі порушення договору.

Оренда житла регулюється Цивільним кодексом. Згідно з ним, власник і орендар укладають договір. Після цього власник квартири повинен щомісяця платити 18% від суми в якості податку на дохід і 1,5% військового збору. У свою чергу, орендарі мають право на тимчасову реєстрацію за місцем перебування.

Зараз ні орендарям, ні орендодавцям не вигідний офіційний договір. Більшість угод укладаються практично на словах. Тільки 30%, згідно зі статистикою, повністю прозорі законодавчо. Угоди фіксуються в довільному форматі, головне – з описом майна.

Податкова дізнається про оренду житла тільки тоді, коли договір укладається в присутності нотаріуса. Вони самостійно подають податковий звіт по всіх угодах раз в квартал.

З іншого боку, глава комітету Асоціації фахівців з нерухомості заявляє, що ніяких суттєвих недоліків в нинішньому законодавстві немає. А проблеми, які виникають, типові для будь-якого бізнесу. Впираються вони в основному в нечітке і затягнуте врегулювання будь-яких суперечливих ситуацій між власниками і орендарям.

Новий сплеск конфліктів почався, коли в Україні стрімко зросли рахунки за комунальні послуги, а власники квартир відмовилися йти на поступки мешканцям. Але в результаті ситуацію все одно регулює в першу чергу попит.

Щоб вивести ринок з тіні, на думку експертів, потрібно знизити податок. Новий законопроект пропонує знизити його до 5%. Це допомогло б мотивувати власників житла на офіційне укладення угод.

Компанія Comfort Realty пропонує довгострокову оренду квартир та комерційної нерухомості у Львові. У нас – перевірена база орендодавців, доступні ціни та гнучкі умови. Також ми пропонуємо повноцінний юридичний супровід угоди, щоб уникнути будь-яких підводних каменів. Наші фахівці допоможуть з оцінкою нерухомості, підготовкою документів, складанням індивідуального договору. Ми завжди надамо необхідні консультації і врегулюємо будь-які суперечливі питання.

Знайти доступне житло?

Агентство нерухомості 'Comfort Realty' завжди допоможе Вам у пошуку надійного житла. З нами комфортно!

Замовити дзвінок Замовити дзвінок