Замовити дзвінок
Онлайн консультант

Обережно, квартирні шахраї. Орендуємо безпечно!

Оренда квартири – це завжди не тільки проблеми з вибором, але і великі ризики. Зняти нерухомість дорогого коштує, а значить це ласий шматочок для зловмисників, які прагнуть до легкої наживи.

Постійно з'являються все нові схеми шахрайства. І щороку на них ведеться все більше людей. Але обізнаний значить озброєний. Тому краще заздалегідь вивчити популярні методи махінацій, щоб мінімізувати ризики. Досвідченого шахрая вирахувати нелегко, але можливо.

Поширені схеми

Найпоширеніша схема – це коли шахрай знімає квартиру на добу або кілька днів, виставляє її фото на дошці оголошень, швидко перездає її на довгий термін та зникає з отриманим прибутком. Свою роль відіграє поспіх. Причини можуть бути будь-якими. Деякі тиснуть на швидкий від'їзд, деякі – на потребу в грошах, а треті – на високий попит. Папери підписуються поспіхом, орендар дає кошти і заїжджає. А на наступний день повертається справжній господар житла.

Друга схема – шахрайство власників. Орендар сплачує оренду наперед, а після цього несподівано з'являється інший власник житла: чоловік, брат, дитина або батько. Другий власник проти здачі, так що мешканець екстрено виселяється, а разом з тим втрачає і гроші. Ще один варіант – різке підвищення ціни через місяць. Але від таких схем найпростіше захиститися. Досить грамотного договору.

Ще один варіант обману – передоплата. Її вимагають за бронь, за перегляд, з будь-якої іншої причини. Потім потенційний орендар їде дивитися квартиру, але виявляється, що її не існує, або спочатку потрібно під'їхати в сумнівний офіс. Зловмисник зникає з грошима.

Як розпізнати шахрая?

Розпізнати шахрая під час оренди квартири нелегко, але є кілька рекомендацій, які допоможуть убезпечити себе від зловмисників.

  • Шахраї не бажають підписувати договори. Особливо по шаблонах, заготовлених не ними, або в супроводі юриста.

  • На дошках оголошень сумнівні орендодавці зазвичай максимально приховують власні дані.

  • Більшість зловмисників не зможе розповісти про район, інфраструктуру, розташування невеликих магазинів, зупинки транспорту, місцеві визначні пам'ятки та інші дрібниці.

  • Якщо запитати шахрая про сусідів або запропонувати познайомитися з ними, він навряд чи погодиться або зможе щось розповісти.

  • Часто аферисти пропонують ціну нижчу за середню по ринку.

  • Якщо орендодавець не може відповісти про останній ремонт, розташування комунікацій, стан і особливості роботи сантехніки, побутової техніки, швидше за все це шахрай.

  • Пам'ятайте, що зловмисники – талановиті маніпулятори. Вони приємні, дружні та привітні, видають бурхливі емоційні реакції, правильно обходять всі складні питання.

Обов'язково перевіряйте всі документи на квартиру і вичитуйте договір, перевіряйте ключі, не довіряйте очевидно заниженим цінам, не сплачуйте нічого наперед і без гарантій. Якщо квартира записана на кількох людей, для оренди потрібна письмова згода кожного з них. Обов'язково перевіряйте в Google фотографії квартири ще при відборі оголошень, а контакти власника – по соціальним мережам. Не платіть наперед. Не бійтеся задавати питання і звертатися до юристів.

Компанія Comfort Realty пропонує свою допомогу в пошуку довготривалої оренди квартир і будинків у Львові за вигідними цінами. У нас – перевірена база надійних орендодавців. Досвідчені ріелтори і юристи супроводжують угоду аж до остаточного підписання договору. Ми дбаємо про ваш комфорт і безпеку.

Знайти доступне житло?

Агентство нерухомості 'Comfort Realty' завжди допоможе Вам у пошуку надійного житла. З нами комфортно!

Замовити дзвінок Замовити дзвінок