Витрати на оренду в світі і в Україні
Раціональна та обгрунтована вартість оренди житла – питання, яке в рівній мірі цікавить і орендодавців, і орендарів. При цьому атмосфера і тенденції на ринку постійно змінюються.
Наприклад, довгий час впевнену першість утримував старий житловий фонд. Вторинні квартири вже обжиті, знаходяться в розвинених і облаштованих районах, а головне – дешевші. Але з популяризацією сучасних трендів і тяги до мінімалізму, лаконічності, індивідуальних дизайнів і функціонального планування, стрімко зростає інтерес до новобудов. Особливо до тих з них, які знаходяться на території повністю обладнаних житлових комплексів або вже існуючих районів, незначно віддалених від центру міста.
Співвідношення цін
Згідно з дослідженнями 2018 року на основі індексу Numbeo, Україна входить в трійку найдешевших країн для постійного проживання, нарівні з Єгиптом і Пакистаном. Це розраховується, враховуючи оплату комунальних платежів, проїзд і середню зарплату.
На практиці ж все не так просто. Середня зарплата, за даними Numbeo, становить близько $260, витрати на комунальні послуги за 80 м2 – $90, а оренда однокімнатної квартири – $320 в місяць. Виходить, що загальна сума витрат приблизно вдвічі нижча, ніж в найближчій Польщі. Але й польська зарплата більша за українську в 3-4 рази, приблизно $970. Квартира ж обійдеться в $534.
Найяскравіше виражена різниця з Францією і Швецією. Наприклад, життя у Франції дорожче приблизно вдвічі. Але середня зарплата при цьому становить $2350. А недешеве житло недалеко від центру обійдеться в $830. За комунальні послуги ж доведеться заплатити $165.
В рази дешевший в Україні Інтернет, проїзд та деякі продукти харчування: хліб, м'ясо, молоко. Але цієї різниці недостатньо. Ціна оренди найчастіше перевищує мінімальну зарплату, а таке явище зустрічається мало де. Навіть в Пакистані при заробітній платі в $250 за квартиру доведеться віддати приблизно $140.
Найдорожчі міста світу
Щорічно аналітики складають рейтинг найдорожчих міст світу за вартістю місячної оренди квартири. Міста в цьому списку майже не змінюються останні 3-4 роки.
У цьому списку утримуються Мехіко, Шанхай, Дубай, Лондон і Сан-Франциско. На оренду тут йде близько 55% від загального доходу. Складніші справи в Гонконзі, Абу-Дабі і Нью-Йорку. Місцеві жителі витрачають на оренду близько 60-70% доходу. У Сан-Паулу, Парижі, Сінгапурі, Сіднеї, Чикаго і Бостоні це співвідношення коливається на рівні 30-35%. Найскладніше в Пекіні, який роками утримує пальму першості в рейтингу дорогих для життя міст. Тут за оренду житла доведеться викласти 120-130% від середнього доходу.
Що стосується України, ціни на житло розподіляються наступним чином:
-
Найдорожчі квартири в Києві і Одесі;
-
Львів знаходиться на третьому місці;
-
Від нього лише трохи відстають Харків, Дніпро і Полтава.
-
А найдешевші квартири в оренду – в Чернігові, Чернівцях, Кропивницькому та Миколаєві.
Підібрати відповідне житло в оренду у Львові, з урахуванням розташування, бюджету та різноманітних побажань допоможе наша компанія Comfort Realty. Ми пропонуємо широку базу перевірених орендодавців, професійне консультування та повний юридичний супровід угоди.
Знайти доступне житло?
Агентство нерухомості 'Comfort Realty' завжди допоможе Вам у пошуку надійного житла. З нами комфортно!
Замовити дзвінок Замовити дзвінок