Договір оренди квартири. Деякі нюанси
Щоб вільна квартира не простоювала без діла, значно простіше і вигідніше відразу здати її в оренду і перетворити в джерело стабільного доходу.
Перша частина успішної операції – це пошук орендарів або орендодавця. Але коли всі нюанси узгоджені, а результат переглядів і переговорів влаштовує обидві сторони, починаються нові труднощі: юридичне оформлення договору.
Під час проживання у мешканців часто виникають суперечливі питання. Це нюанси щодо оплати, ремонту, заміни комунікацій, зміни ціни, різних непередбачених ситуацій. Трапитися може все, що завгодно. Тому важливо заздалегідь передбачити будь-який розвиток подій.
Договір або усна угода?
Зараз більшість договорів укладаються практично на словах і в довільній формі. Але потрібно враховувати, що при конфлікті така домовленість має сумнівну юридичну силу. Вона формально не здатна повністю захистити інтереси жодної зі сторін. Не вдасться довести, що власник житла підняв плату безпідставно і несподівано або квартирант підселив до себе додаткових співмешканців.
Юридичну силу має тільки офіційний договір, укладений ріелтором або нотаріусом. Він захистить права і інтереси постраждалої сторони. Досить тільки, щоб він був правильно і чітко складеним, і щоб на ньому були підписи обох сторін. А для цього потрібно знати тонкощі чинного законодавства і основні положення, які регулюються Цивільним кодексом.
На що звернути увагу?
Перед укладенням договору оренди квартири потрібно прояснити такі деталі:
-
Чи не є квартира предметом судових розглядів.
-
Скільки офіційних власників житла. Знадобиться дозвіл від всіх власників. Також потрібні документи, що підтверджують це право власності.
-
Чи немає інших договорів оренди. Якщо на той же період вже є діючий договір, другий – недійсний. Це одна зі схем, якою часто користуються шахраї.
-
Чи не знаходиться квартира в іпотеці або під арештом. Іпотечне житло можна здавати тільки з дозволу іпотекодержателя.
У договорі обов'язково вказуються дані власника житла, перелік осіб, які будуть проживати в квартирі, з їх даними, інформація по самій квартирі.
Власник квартири не може довільно змінювати ціну житла, якщо це не прописано заздалегідь. Будь-які ремонтні роботи, потенційна здача квартири в суборенду, наявність домашніх улюбленців чи будь-які інші нюанси теж обговорюються заздалегідь. Обов'язково описується стан і оснащення квартири, включаючи меблі та техніку. Обумовлюються особливості врегулювання надзвичайних ситуацій та навіть порядок візитів власника, форма оплати і правила користування ключами. Щоб нічого не упустити, краще відразу звернутися до фахівців з багатим досвідом.
Чи потрібен юридичний супровід?
Юридичний супровід оренди квартири – це страховка від можливих ризиків і наслідків. Досвідчені фахівці захистять від шахраїв, допоможуть дотримати інтереси і власника, і орендаря, нададуть всі актуальні консультації.
Компанія Comfort Realty пропонує такі послуги:
-
Аналіз і підготовку документів;
-
Складання персоналізованих договорів і їх остаточне підписання;
-
Перевірку наявності документів, що підтверджують право власності власника житла;
Спільна робота юристів і ріелторів – це економія часу і сил при кращому результаті. Обидві сторони повністю захищені, а договір складається з урахуванням всіх актуальних змін чинного законодавства.
Знайти доступне житло?
Агентство нерухомості 'Comfort Realty' завжди допоможе Вам у пошуку надійного житла. З нами комфортно!
Замовити дзвінок Замовити дзвінок