Замовити дзвінок
Онлайн консультант

Пам'ятка орендодавцю: що дратує мешканців в орендованій квартирі

Незважаючи на те, що всі люди, як і їхні уявлення про комфорт, різні, більшість орендарів стикаються з одними і тими ж проблемами. Власникам квартир буде корисно врахувати, на що звернути увагу, щоб укладати успішні, тривалі та взаємовигідні угоди.

  • Перестановки. Потрібно враховувати, що кожен орендар завжди живе з думкою, що він на чужій території. Когось це турбує менше, когось – більше. Особливо гостро питання стає, коли виникає бажання і необхідність щось змінити: переставити меблі, поміняти штори, купити новий холодильник. Якщо бажання дійсно доречне і доцільне, не варто відмовляти мешканцям в таких дрібницях. Адже будь-яка техніка, меблі та домашні дрібниці все одно неминуче застарівають. Неможливо вічно чіплятися за них і успішно здавати квартиру одночасно. На крайній випадок завжди є склади і сервіси для зберігання речей. Потрібно тільки поцікавитися. Деякі орендодавці дозволяють перевіреним мешканцям робити ремонт в рахунок орендної плати, і таким чином економлять свій час. В результаті у виграші залишаться всі.

  • Комунікації. Вічна проблема – це комунікації. Переконайтеся, що сантехніка і електрика в повному порядку. Якщо є якісь нюанси, відразу попереджайте мешканців. Стан електропроводки – один з основних аспектів безпеки. Санвузол ж – одна з перших деталей, на яку звертають увагу мешканці при виборі квартири. Також заздалегідь обговоріть стан газопроводу, наявність або відсутність кондиціонера, бойлера, інші побутові деталі.

  • Особисті речі. Одна з проблем орендованих квартир – речі власників, які ті з яких-небудь причин не хочуть вивозити. Це книги, сімейні фотоархіви, листи, непотрібні меблі, стара техніка, білизна. Перед здачею розвантажте балкон і антресолі, викиньте все непотрібне, залиште квартиру максимально нейтральною, щоб майбутні мешканці могли підлаштувати її під себе.

  • Дискримінація. Оголошення про здачу квартир сповнені дискримінуючими вимогами. Власники шукають мешканців без дітей або без тварин, заселяють тільки пари або тільки дівчат, не люблять приїжджих. Звичайно, право кожної людини розпоряджатися своєю нерухомістю. Але з таким підходом точно не створити собі репутацію хорошого орендодавця, а значить – позбутися вигідних угод. А будь-які сумнівні нюанси і ризики легко прописуються в договорі.

  • Особистий простір. Не потрібно вдиратися до орендарів без попередження або коли нікого немає вдома. Не варто надмірно суворо диктувати свої умови в дрібницях. Договір оренди передбачає, що за певну суму ви передаєте житлову площу у користування іншій особі. Тому таке вторгнення в особистий простір неприпустимо не тільки з етичної точки зору.

  • Простір для уяви. Це інша сторона питання про особистий простір. Не заставляйте квартиру зайвими меблями. Не потрібно звозити в неї все те, що більше ніде не знадобилося. Залиште найпотрібніше або обговоріть це з майбутніми мешканцями. Важливо, щоб в будинку залишалося вільне місце не тільки для життя. Адже у кожної людини крім побуту і роботи є свої захоплення та інтереси. І у орендарів повинна бути можливість реалізувати їх вдома.

Вирішити всі організаційні нюанси при здачі або довготривалій оренді квартири у Львові допоможе компанія Comfort Realty. Ми пропонуємо кваліфіковану допомогу ріелтора, підготовку документів, складання індивідуального договору та повний юридичний супровід угоди.

Знайти доступне житло?

Агентство нерухомості 'Comfort Realty' завжди допоможе Вам у пошуку надійного житла. З нами комфортно!

Замовити дзвінок Замовити дзвінок