Замовити дзвінок
Онлайн консультант

Тимчасова реєстрація орендаря в орендованому житлі

Тимчасова реєстрація в орендованій квартирі – одна з проблем, з якою регулярно стикаються орендарі. Хоча це найпростіша процедура, яка займає зовсім мало часу, багато власників житла досі бояться її, як вогню.

Щоб зрозуміти, як це працює насправді, потрібно розібрати кілька основних нюансів.

Тимчасова реєстрація – це не прописка

Поняття прописки давно застаріло. Але навіть тоді вона підтверджувалася штампом в паспорті і давала людині право керувати нерухомістю.

Тимчасова реєстрація – це зовсім інше поняття. Вона не дає орендарю можливості продати квартиру або розпоряджатися нею на свій розсуд. Потрібна вона людям, які проживають не за своєю адресою. Вона може знадобитися для роботи і для різних юридичних формальностей.

Тимчасова реєстрація потрібна не тільки в іншій країні. Її можна оформити навіть знімаючи квартиру в іншому районі міста. Фактично, це довідка. Точно таку ж оформляють в готелях, хостелах, санаторіях і навіть лікарнях.

Людина може одночасно мати постійну реєстрацію у власній квартирі і тимчасову – в орендованій. Це не взаємовиключні поняття. Більш того, вони не пов'язані. Тимчасова реєстрація не має ніякого відношення до права власності, власник квартири завжди може анулювати її в односторонньому порядку.

Оформити тимчасову реєстрацію просто

Для цього власник квартири повинен прийти в центр надання адміністративних послуг, заповнити заяву, надати копію паспорта та документів, що підтверджують право власності на квартиру. Для іноземців може знадобитися копія візи, при її наявності. Або інших документів, що підтверджують законне перебування в країні.

На всю процедуру піде не більше години.

Тимчасова реєстрація та комунальні платежі

На розмір квартплати дійсно впливає кількість зареєстрованих в квартирі людей. Неважливо, постійно або тимчасово. Є два способи компенсувати цю різницю:

  • Перший – заздалегідь прописати в договорі, що її сплачує орендар.

  • Другий – встановити лічильники на електрику, воду, опалення. Тоді платежі будуть залежати тільки від того, скільки й чого дійсно було витрачено, а не за нормативами на кількість осіб.

Тимчасова реєстрація та ОСББ

Неоднозначне питання – це те, чи може орендар представляти інтереси власника квартири на зборах мешканців ОСББ або інших загальнобудинкових зборах.

  • Так – для вирішення простих побутових питань, які стосуються безпосередньо тих, хто живе в будинку. Якщо потрібно, власник квартири може оформити додаткову довіреність.

  • Ні – якщо справа стосується якихось ключових питань, таких як формування або ліквідації ОСББ. В такому випадку право голосу є тільки у фактичного власника житла.

А підібрати і зняти ідеальну квартиру у Львові допоможе наша компанія Comfort Realty. У нас – велика база житла для довгострокової та подобової оренди під різні вимоги і різний бюджет! А досвідчені юристи та консультанти будуть супроводжувати угоду до в'їзду в новий будинок!

Знайти доступне житло?

Агентство нерухомості 'Comfort Realty' завжди допоможе Вам у пошуку надійного житла. З нами комфортно!

Замовити дзвінок Замовити дзвінок