Замовити дзвінок
Онлайн консультант

В якому місті України найвигідніше здавати квартиру в оренду?

Вигода від здачі квартири в оренду залежить в першу чергу від ціни. Також роль відіграє співвідношення цієї вартості з цінами, комунальними тарифами та зарплатами в місті, про яке йде мова. Але зараз цей нюанс стає все менш важливим. Адже, наприклад, вартість будівельних та оздоблювальних матеріалів в мережевих магазинах майже не залежить від області. В результаті суми, які будуть йти на те, щоб підтримувати квартиру в хорошому стані, відрізняються все менше.

А значить найвигідніші міста ті, в яких люди готові платити за житло більше. В середньому зараз картина по Україні така:

 • Найвищі ціни на квартири – у Києві. Вони починаються від 8000 грн.

 • У центральній Україні лідирує Дніпро – вiд 3800 грн.

 • На заході це Львів, а особливо старий історичний фонд – від 4800 грн.

 • Низькі ціни, наприклад, в Хмельницькому або Житомирі – від 2500 грн.

 • Ужгород і Тернопіль утримують одну планку – вiд 2800 грн.

 • Івано-Франківськ, Луцьк та Рівне трохи дорожче – від 3000 грн.

 • Ще дорожче – Чернівці – 3200 грн.

 • Цінник в 2800-3000 утримується і в Миколаєві, Херсоні, Кропивницькому та Черкасах.

 • Полтава, Запоріжжя, Чернігів та Суми дешевше – від 2500 грн.

 • Порівняно високі ціни на оренду нерухомості в Харкові – от 4500 грн.

 • Ну і стабільним лідером високих цін залишається приморська Одеса – від 6000 грн.

Звісно, це тільки приблизна статистика, адже на остаточну вартість впливає маса чинників від району міста до розташування і стану самої квартири.

На яке житло найвищий попит?

З ростом цін на покупку та оренду нерухомості, найбільш затребуваними стали однокімнатні квартири, студії та смарт-квартири. Зараз вони лідирують зі значним відривом.

На другому місці дво- і трикімнатні квартири. Їх вибирають сім'ї або компанії. Якщо ж в квартирі більше кімнат, є два основні варіанти вигідно заробити на ній: здавати кімнати окремо або вкластися в ремонт так, щоб вивести квартиру в преміум-сегмент. Картина цієї частини ринку нерухомості принципово відрізняється. А до того ж, вона більш стабільна.

Здача квартири як джерело прибутку

Ведеться багато суперечок щодо того, наскільки взагалі вигідна здача квартири. І наскільки це можна розглядати як пасивний прибуток, а саму нерухомість – як інвестицію. У незаперечний плюс йде те, що попит на оренду нерухомості є завжди. Особливо, в великих і популярних містах, на кшталт Києва, Харкова, Одеси чи Львова.

Мінус в тому, що ціни на ремонт, меблі та інші нюанси теж ростуть. І при невдалому розкладі витратити на квартиру можна більше, ніж в результаті отримати. А окупність нової нерухомості розтягується на десятиліття.

На практиці ж часто все набагато простіше: якщо вільна квартира стоїть без діла, в будь-якому випадку вигідніше і безпечніше здати її в оренду.

 • По-перше, природний знос все одно неминучий, а так він як мінімум буде поступово окупатися.

 • По-друге, квартира буде під наглядом, і не доведеться за неї хвилюватися.

 • По-третє, наша компанія працює над тим, щоб допомогти добропорядним орендодавцям і орендарям знайти один одного. А продуманий договір убезпечить від непередбачених матеріальних ризиків. Це набагато вигідніше і надійніше, ніж шукати мешканців «з вулиці». І при такому розкладі здача квартири вже точно окупиться і принесе прибуток.

А розібратися з питаннями оренди нерухомості ще краще допоможуть наші консультанти та ріелтори. Компанія Comfort Realty спеціалізується на оренді квартир і будинків у Львові. Ми дбаємо про ваш комфорт та безпеку.

Знайти доступне житло?

Агентство нерухомості 'Comfort Realty' завжди допоможе Вам у пошуку надійного житла. З нами комфортно!

Замовити дзвінок Замовити дзвінок