Замовити дзвінок
Онлайн консультант

Як перевірити квартиру на вторинному ринку перед купівлею?

При купівлі квартири на вторинному ринку важливо не тільки визначитися з районом, метражем і плануванням, а й ретельно перевірити вибрані варіанти. Це великі витрати, тому і ставитись до них потрібно з усією серйозністю, щоб не потрапити в халепу. Адже, якщо щось піде не так, високий ризик втратити і гроші, і житло. А доказувати будь-що вже буде занадто пізно.

Приблизний план дій завжди один:

  • Перевірте правовстановлюючі документи. Залежно від особливостей угоди і від того, коли саме попередній власник отримав своє житло, право власності підтверджують різні документи. В основному це свідоцтво про право власності на нерухоме майно та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Також можуть бути різні договори. Крім стандартної купівлі-продажу це може бути обмін, дарування, спадщина, пожертвування, приватизація, рента, довічне утримання, тощо. Головне, щоб цей документ був. Дані власника, адреса, метраж, номер запису в реєстрі і особливі умови, якщо вони є, обов'язково повинні збігатися у всіх документах. Звірити інформацію з базою реєстру можна навіть онлайн.

  • Перевірте відсутність обтяжень. Важливо, щоб квартира, яку ви купуєте, не була під арештом, не перебуває в іпотеці. Все це теж можна перевірити в базі реєстру.

  • Перевірте згоду співвласників. Продавець обов'язково повинен надати завірений письмовий дозвіл чоловіка чи дружини на продаж квартири. Особливий порядок, якщо угода укладається з неповнолітніми власниками. Тоді потрібна згода батьків, усиновителів або опікунів, а також відповідний дозвіл на угоду, виданий держорганами.

З'ясуйте також, хто ще зареєстрований в цій квартирі, встановіть термін зняття з місця реєстрації у договорі.

Реєстрація прав власності на нерухомість

Ще в 2013 році в Україні прийняли електронну систему реєстрації. Процедура проста: запис до Державного реєстру вносить нотаріус, який реєструє договір та видає паперовий витяг клієнту. Він також перевіряє усі документи перед укладенням договору.

А якщо поки вам потрібно тільки орендувати квартиру у Львові, звертайтеся до нас. Компанія Comfort Realty допоможе з подобовою та довгостроковою орендою. У нас – перевірена і різноманітна база житла під будь-які запити і бюджет. До того ж, вам не доведеться турбуватися через юридичні та організаційні нюанси. Наші ріелтори і юристи візьмуть все на себе.

Знайти доступне житло?

Агентство нерухомості 'Comfort Realty' завжди допоможе Вам у пошуку надійного житла. З нами комфортно!

Замовити дзвінок Замовити дзвінок